Ad

Kosturs Kristi Himmelfarts Stævne - DRL

5/20/23 - 5/21/23

Saturday (May 20, 2023)
Time Code Test
07:30 Dommermøde ( 15 minutes )
07:45 Ryttermøde ( 15 minutes )
08:00 4.5 Four Gait
08:35 Banepleje ( 5 minutes )
08:40 4.5 - PREL Del 2
09:15 Banepleje ( 5 minutes )
09:20 4.2 Four Gait (Group)
09:55 Banepleje ( 5 minutes )
10:00 4.2 - PREL Del 2
10:35 Banepleje ( 5 minutes )
10:40 4.3 Four Gait
11:15 Banepleje ( 5 minutes )
11:20 4.3 - PREL Del 2
11:45 4.1 Four Gait
12:20 Lunch Break ( 30 minutes )
12:50 4.1 -PREL Del 2
13:55 Banepleje ( 5 minutes )
14:00 5.1 Five Gait
14:35 Banepleje ( 5 minutes )
14:40 5.2 Five Gait (Group)
15:20 Banepleje ( 5 minutes )
15:25 4.5 Four Gait
15:50 4.2 Four Gait (Group)
16:20 4.3 Four Gait
16:50 4.1 Four Gait
17:20 4.5 Four Gait
17:50 4.2 Four Gait (Group)
18:15 PP1 Pace Test
18:40 Fælles Spisning
Sunday (May 21, 2023)
Time Code Test
07:30 T7 Tölt
08:40 Banepleje ( 5 minutes )
08:45 T3 Tölt (Group)
09:25 Banepleje ( 5 minutes )
09:30 T.3 - PREL Del 2
10:10 Banepleje ( 5 minutes )
10:15 T5 Tölt
11:05 Banepleje ( 5 minutes )
11:10 T1 Tölt
12:00 Banepleje ( 5 minutes )
12:05 T2 Loose Rein Tölt
12:20 T4 Loose Rein Tölt (Group)
12:35 Frokost og præmie overrækkelse i klasser ( 25 minutes )
13:00 P2 Pace Race 100m (flying start)
13:15 P2 Pace Race 100m (flying start)
13:30 T7 Tölt
13:50 T3 Tölt (Group)
14:15 T5 Tölt
14:35 Banepleje ( 5 minutes )
14:40 T7 Tölt
15:05 T3 Tölt (Group)
15:35 T5 Tölt
Tak for i år :-)

Page generated: 00:48:06 on Apr 15, 2024