Anzeige

Jökull Kristi Himmelfarts stævne DRL (ABD)

15.05.21 - 16.05.21

Samstag, 15.5.2021
Uhrzeit Code Prüfung
08:00 Dommermøde ( 10 Minuten )
08:10 Ryttermøde ( 10 Minuten )
08:20 Åben bane 5.2 ( 10 Minuten )
08:30 5.2 Five Gait (Group)
09:40 Præmie overrækkelse 5.2 ( 10 Minuten )
09:40 Åben Bane 5.1 ( 10 Minuten )
09:50 5.1 Five Gait
10:50 Præmie ovrrækkelse 5.1 ( 10 Minuten )
10:45 Banepleje ( 15 Minuten )
11:00 Åben bane 4.5UP, 4.5U & 4.5J ( 10 Minuten )
11:10 4.5.up Four Gait
4.5.u Four Gait
4.5.j Four Gait
12:00 Mittagspause ( 30 Minuten )
12:00 Banepleje ( 30 Minuten )
12:20 Pas banen åben ( 10 Minuten )
12:30 P2.a Pace Race 100m (flying start)
P2.b Pace Race 100m (flying start)
P2.a Pace Race 100m (flying start)
P2.b Pace Race 100m (flying start)
12:45 Præmie overrækkelse P2 ( 10 Minuten )
12:45 Åben bane 4.5S ( 10 Minuten )
12:55 4.5.s Four Gait
13:45 Præmie overrækkelse 4.5S ( 10 Minuten )
13:45 Åben bane 4.3 ( 10 Minuten )
13:55 4.3 Four Gait
14:35 Præmie overrækkelse 4.3 ( 10 Minuten )
14:35 Banepleje ( 15 Minuten )
14:50 Åben bane 4.2 ( 10 Minuten )
15:00 4.2 Four Gait (Group)
16:00 Præmie overrækkelse 4.2 ( 10 Minuten )
16:00 Åben bane 4.1 ( 10 Minuten )
16:10 4.1 Four Gait
17:15 Præmie overrækkelse 4.1 ( 10 Minuten )
17:25 TAK FOR I DAG!
Sonntag, 16.5.2021
Uhrzeit Code Prüfung
08:30 Dommermøde ( 10 Minuten )
08:40 Ryttermøde ( 10 Minuten )
08:50 Åben bane T.2 ( 10 Minuten )
09:00 T2 Loose Rein Tölt
09:40 Præmie overrækkelse T.2 ( 10 Minuten )
09:40 Åben bane T.4 ( 10 Minuten )
09:50 T4 Loose Rein Tölt (Group)
10:20 Præmie overrækkelse T.4 ( 10 Minuten )
10:20 Åben bane T.8UP, T.7u & T.7J ( 10 Minuten )
10:30 T8.up Tölt
T7.u Tölt
T7.j Tölt
11:05 Præmie overrækkelse T8UP, T7U & T7J ( 10 Minuten )
11:05 Banepleje ( 15 Minuten )
11:20 Åben bane T7S ( 10 Minuten )
11:30 T7.s Tölt
12:00 præmie overrækkelse T.7S ( 10 Minuten )
12:00 Banepleje ( 30 Minuten )
12:10 Mittagspause ( 40 Minuten )
12:40 Pas banen åben ( 10 Minuten )
12:50 PP1.a Pace Test
PP1.b Pace Test
13:20 Præmie overrækkelse PP1 ( 10 Minuten )
13:20 Åben bane T5 ( 10 Minuten )
13:30 T5 Tölt
14:10 Åben bane T1 ( 10 Minuten )
14:10 Præmie overrækkelse T5 ( 10 Minuten )
14:20 T1 Tölt
15:25 Banepleje ( 15 Minuten )
15:30 Præmie overrækkelse T1 ( 10 Minuten )
15:40 Åben bane T3 ( 10 Minuten )
15:50 T3 Tölt (Group)
16:40 Præmie overrækkelse T.3 ( 10 Minuten )
16:50 TAK FOR DENNE GANG!! ( 5 Minuten )

Seite erzeugt: 02:02:25 am 19.01.2022