Ad

ASKA-Hekla: Junior og Ungrytter-stævne 2023

6/10/23 - 6/11/23

Saturday (Jun 10, 2023)
Time Code Test
08:00 Ryttermøde foran sekretariatet ( 15 minutes )
08:15 5.2 Five Gait (Group)
08:45 5.1 Five Gait
09:30 Pause / Banepleje ( 15 minutes )
09:45 4.5 Four Gait
10:55 4.1 Four Gait
12:10 Lunch Break ( 40 minutes )
12:10 Kæpheste stævne ( 40 minutes )
13:00 4.2 Four Gait (Group)
14:20 T8 Tölt
15:10 T2 Loose Rein Tölt
15:45 Pause / Banepleje ( 15 minutes )
16:00 T4 Loose Rein Tölt (Group)
16:15 T1 Tölt
17:15 T3 Tölt (Group)
18:15 Ryttermiddag ( 90 minutes )
20:00 GG Beer Tölt
Sunday (Jun 11, 2023)
Time Code Test
08:00 PP1 Pace Test
08:25 P2 Pace Race 100m (flying start)
08:35 P2 Pace Race 100m (flying start)
08:45 T8 Tölt
09:05 Banepleje ( 15 minutes )
09:20 T3 Tölt (Group)
09:45 T1 Tölt
10:15 5.1 Five Gait
10:50 4.5 Four Gait
11:20 Lunch Break ( 40 minutes )
11:20 Præmieoverrækkelse for T4 - 5.2 - Pas
12:00 4.2 Four Gait (Group)
12:30 4.1 Four Gait
13:00 T2 Loose Rein Tölt
13:30 Tak for i dag

Page generated: 23:46:43 on Jun 22, 2024