Anzeige

Det sjællandske Bededagsstævne på Hedeland DRL

06.05.23 - 07.05.23

Samstag, 6.5.2023
Uhrzeit Code Prüfung
07:00 Indtjek
08:30 Ryttermøde og velkomst ( 15 Minuten )
08:45 Dommermøde ( 15 Minuten )
09:00 PP1 Pace Test
09:40 T8 Tölt
10:15 T5 Tölt
10:45 Banepleje ( 20 Minuten )
11:05 T4 Loose Rein Tölt (Group)
11:25 T3 Tölt (Group)
12:30 FROKOST - Banepleje ( 45 Minuten )
13:15 P2 Pace Race 100m (flying start)
13:30 P2 Pace Race 100m (flying start)
13:45 T2 Loose Rein Tölt
14:15 T1 Tölt
14:50 T3 Tölt (Group)
15:20 Banepleje ( 20 Minuten )
15:40 T5 Tölt
16:05 T4 Loose Rein Tölt (Group)
16:30 T2 Loose Rein Tölt
16:55 Banepleje ( 20 Minuten )
17:15 T3 Tölt (Group)
17:40 T8 Tölt
18:05 TAK for i dag ( 5 Minuten )
Sonntag, 7.5.2023
Uhrzeit Code Prüfung
07:00 Indtjek ( 45 Minuten )
07:45 Ryttermøde og velkomst ( 30 Minuten )
08:15 F1 Five Gait
08:50 F2 Five Gait (Group)
09:25 F3 Five Gait (Group)
09:55 Banepleje ( 20 Minuten )
10:15 V2 Four Gait (Group)
11:20 V3 Four Gait
12:10 FROKOST - Banepleje ( 30 Minuten )
12:40 P3 Pace Race 150m
12:50 P3 Pace Race 150m
13:00 V5 Four Gait
13:35 V1 Four Gait
14:35 V2 Four Gait (Group)
15:05 Banepleje ( 20 Minuten )
15:25 V3 Four Gait
15:55 V5 Four Gait
16:25 V1 Four Gait
16:55 V2 Four Gait (Group)
17:25 Tak for i dag ( 5 Minuten )

Seite erzeugt: 02:17:16 am 17.04.2024