Jökulls Sensommerstævne
(WR DK31974385)
9/13/19
- 9/15/19
Code |
Test |
|
F1 |
Five Gait
|
|
F2 |
Five Gait (Group)
|
|
P2.a |
|
|
P2.b |
|
|
PP1.A |
Pace Test
|
|
PP1.B |
Pace Test
|
|
T1 |
Tölt
|
|
T2 |
Loose Rein Tölt
|
|
T3 |
Tölt (Group)
|
|
T4 |
Loose Rein Tölt (Group)
|
|
T5 |
Tölt
|
|
T7.J |
Tölt
|
|
T7.S |
Tölt
|
|
T7.U |
Tölt
|
|
T7.UP |
Tölt
|
|
V1 |
Four Gait
|
|
V2 |
Four Gait (Group)
|
|
V3 |
Four Gait
|
|
V5.J |
Four Gait
|
|
V5.S |
Four Gait
|
|
V5.U |
Four Gait
|
|
V5.UP |
Four Gait
|
|
Time |
Code |
Test |
|
16:00 |
Tjek in (16 - 19)
|
|
|
16:00 |
Banen er åben (16 - 20)
|
|
|
Time |
Code |
Test |
|
06:30 |
Tjek in (6.30 - 10)
|
|
|
06:30 |
Banen er åben (6.30 - 8)
|
|
|
07:00 |
Caféen Åbner
|
|
|
08:00 |
Banepleje
( 30 minutes )
|
|
|
08:00 |
Dommermøde
( 15 minutes )
|
|
|
08:15 |
Ryttermøde
( 15 minutes )
|
|
|
08:30 |
V5.s |
Four Gait |
|
09:30 |
F2 |
Five Gait (Group) |
|
10:25 |
F1 |
Five Gait |
|
10:50 |
Præmieoverrækkelse F1
( 10 minutes )
|
|
|
10:55 |
Banepleje
( 15 minutes )
|
|
|
11:10 |
V3 |
Four Gait |
|
12:10 |
Lunch Break
( 30 minutes )
|
|
|
12:10 |
Banepleje
|
|
|
12:40 |
PP1.b |
Pace Test |
|
12:40 |
PP1.a |
Pace Test |
|
13:00 |
PP1 Præmieoverrækkelse
( 10 minutes )
|
|
|
13:10 |
V2 |
Four Gait (Group) |
|
14:15 |
V5.up |
Four Gait |
|
14:15 |
V5.u |
Four Gait |
|
14:15 |
V5.j |
Four Gait |
|
15:10 |
Præmieoverrækkelse V5.up, V5,U, V5.J
( 10 minutes )
|
|
|
15:20 |
Banepleje
( 15 minutes )
|
|
|
15:35 |
V1 |
Four Gait |
|
16:05 |
Præmieoverrækkelse V1
( 10 minutes )
|
|
|
16:15 |
V5.s |
Four Gait |
|
16:35 |
V3 |
Four Gait |
|
17:00 |
F2 |
Five Gait (Group) |
|
17:40 |
V2 |
Four Gait (Group) |
|
18:15 |
Fællesspisning i teltet
|
|
|
Time |
Code |
Test |
|
07:00 |
Tjek in (7 - 9)
|
|
|
07:00 |
Banen er åben (7 - 8)
|
|
|
08:15 |
Ryttermøde
( 10 minutes )
|
|
|
08:30 |
T7.s |
Tölt |
|
09:00 |
T5 |
Tölt |
|
09:35 |
T3 |
Tölt (Group) |
|
10:35 |
Banepleje
( 15 minutes )
|
|
|
10:50 |
T4 |
Loose Rein Tölt (Group) |
|
11:15 |
Præmieoverrækkelse T4
( 10 minutes )
|
|
|
11:25 |
T2 |
Loose Rein Tölt |
|
11:40 |
Præmieoverrækkelse T2
( 10 minutes )
|
|
|
11:50 |
Lunch Break
( 40 minutes )
|
|
|
11:50 |
Banepleje
|
|
|
12:30 |
P2.b |
Pace Race 100m (flying start) |
|
|
P2.a |
Pace Race 100m (flying start) |
|
|
P2.b |
Pace Race 100m (flying start) |
|
|
P2.a |
Pace Race 100m (flying start) |
|
12:50 |
Præmieoverrækkelse P2.a + P2.b
( 10 minutes )
|
|
|
13:00 |
T7.up |
Tölt |
|
|
T7.u |
Tölt |
|
|
T7.j |
Tölt |
|
13:40 |
Præmieoverrækkelse T7.UP, T7.U, T7.J
( 10 minutes )
|
|
|
13:50 |
T1 |
Tölt |
|
14:10 |
Præmieoverrækkelse T1
( 10 minutes )
|
|
|
14:20 |
Banepleje
( 15 minutes )
|
|
|
14:35 |
T7.s |
Tölt |
|
15:00 |
T5 |
Tölt |
|
15:25 |
T3 |
Tölt (Group) |
|
15:50 |
Overrækkelse af Thehøj
( 10 minutes )
|
|
|
16:00 |
TAK FOR DENNE GANG!
|
|
|
Page generated: 08:28:26 on Mar 29, 2024