Ad

Skeifa Fynsmesterskaberne DRL/WRL 2024

5/31/24 - 6/2/24

RESULT
Time Code Test
DI.C4 Four Gait Combination
DI.C5 Five Gait Combination
Friday (May 31, 2024)
Time Code Test
16:45 Ryttermøde foran tårnet ( 15 minutes )
17:00 V5 Højlund Mølle - Four Gait
18:10 Pause m. banepleje ( 10 minutes )
18:20 V3 Tølt Saga v. Nordjysk rideudstyr - Four Gait
19:15 Indvielse af ny dressurbane! :) ( 45 minutes )
20:00 V2 Guldsmed Ann Winther - Four Gait (Group)
Saturday (Jun 1, 2024)
Time Code Test
08:00 V2 Guldsmed Ann Winther - Four Gait (Group)
08:20 F2 Nordic Horse - Five Gait (Group)
09:00 F1 Dig & Dyr - Five Gait
09:50 Pause m. banepleje ( 15 minutes )
10:05 V1 Karlslund - Four Gait
12:00 Frokost ( 45 minutes )
12:50 PP1 Golden Horse - Pace Test
13:25 V5JU Birgittes Bling Bling - Junior Four Gait
13:50 V5 Højlund Mølle - Four Gait
14:10 V3 Tølt Saga v. Nordjysk rideudstyr - Four Gait
14:35 Pause m. banepleje ( 15 minutes )
14:50 V2 Guldsmed Ann Winther - Four Gait (Group)
15:15 F2 Nordic Horse - Five Gait (Group)
15:50 V1UNG Icehorse Festival - Ungrytter Four Gait
16:15 Pause m. banepleje ( 15 minutes )
16:30 V1 Karlslund - Four Gait
17:00 F1 Dig & Dyr - Five Gait
17:45 T7 Arius Horseline - Tölt
19:00 Ryttermiddag
Sunday (Jun 2, 2024)
Time Code Test
08:00 T5 Jessens Rideudstyr - Tölt
08:45 T3 Beslagsmed Kasper Brøndel - Tölt (Group)
09:35 Pause m. banepleje ( 15 minutes )
09:50 T4 Equsana - Loose Rein Tölt (Group)
10:20 T2 Cella Test - Loose Rein Tölt
11:20 T7JU Birgittes Bling Bling - Junior Tölt
11:40 Frokost ( 45 minutes )
12:25 T1 Engskov Riding Equipment - Tölt
13:45 Pause m. banepleje ( 15 minutes )
14:00 T7 Arius Horseline - Tölt
14:15 T5 Jessens Rideudstyr - Tölt
14:40 T3 Beslagsmed Kasper Brøndel - Tölt (Group)
15:00 Pause m. banepleje ( 15 minutes )
15:15 T4 Equsana - Loose Rein Tölt (Group)
15:30 T2 Cella Test - Loose Rein Tölt
15:55 T2UNG Equsana Ungrytter Loose Rein Tölt
16:25 T1 Engskov Riding Equipment - Tölt
17:05 Tak for i år og på gensyn!

Page generated: 11:48:58 on Jun 10, 2024