Pinsestevnet
2019-06-08
- 2019-06-10
Kod |
Gren |
|
F1 |
Five Gait
|
|
F2 |
Five Gait (Group)
|
|
FR1 |
|
|
FR1.B |
|
|
P1 |
|
|
P2 |
|
|
P3 |
|
|
PP1 |
Pace Test
|
|
REKRUTT |
|
|
Salg |
Salgshester
|
|
T1.J |
Tölt
|
|
T1.URS |
Tölt
|
|
T2 |
Loose Rein Tölt
|
|
T3.J |
Tölt (Group)
|
|
T3.URS |
Tölt (Group)
|
|
T4 |
Loose Rein Tölt (Group)
|
|
T8.BARN |
Tölt
|
|
T8.J |
Tölt
|
|
T8.S |
Tölt
|
|
T8.UH |
+ T8.50
|
|
TR1 |
Trail
|
|
V1.J |
Four Gait
|
|
V1.S |
Four Gait
|
|
V2.J |
Four Gait (Group)
|
|
V2.URS |
Four Gait (Group)
|
|
V5.B |
Four Gait
|
|
V5.J |
Four Gait
|
|
V5.S |
Four Gait
|
|
V5.UH |
+ V5.50
|
|
Tid |
Kod |
Gren |
|
09:00 |
T8.S |
Tölt |
|
10:20 |
T8.J |
Tölt |
|
10:50 |
T8.UH |
+ T8.50 |
|
11:30 |
T8.BARN |
Tölt |
|
12:00 |
T8.S |
Tölt |
|
12:20 |
Paus
( 60 minuter )
|
|
|
13:20 |
FR1.B |
Flag Race Barn |
|
|
FR1.B |
Flag Race Barn |
|
14:00 |
REKRUTT |
|
|
15:40 |
T8.J |
Tölt |
|
16:00 |
T8.UH |
+ T8.50 |
|
16:20 |
T8.BARN |
Tölt |
|
16:40 |
T8.S |
Tölt |
|
VM.bane
Tid |
Kod |
Gren |
|
08:00 |
T4 |
Loose Rein Tölt (Group) |
|
08:30 |
T2 |
Loose Rein Tölt |
|
09:00 |
T3.URS |
Tölt (Group) |
|
10:45 |
T3.J |
Tölt (Group) |
|
11:35 |
T1.URS |
Tölt |
|
12:25 |
T1.J |
Tölt |
|
13:15 |
Paus
( 60 minuter )
|
|
|
14:15 |
T3.URS |
Tölt (Group) |
|
14:45 |
T3.J |
Tölt (Group) |
|
15:15 |
FR1 |
Flag Race Junior/ungrytter/senior |
|
|
FR1 |
Flag Race Junior/ungrytter/senior |
|
16:45 |
T3.URS |
Tölt (Group) |
|
17:15 |
PP1 |
Pace Test |
|
19:30 |
Rytterfest
|
|
|
Tid |
Kod |
Gren |
|
09:00 |
V5.B |
Four Gait |
|
09:35 |
V5.S |
Four Gait |
|
11:10 |
V5.J |
Four Gait |
|
11:45 |
V5.UH |
+ V5.50 |
|
12:20 |
V5.S |
Four Gait |
|
12:50 |
Bygge trailbane
( 60 minuter )
|
|
|
12:50 |
Paus
( 60 minuter )
|
|
|
13:50 |
TR1 |
Trail |
|
16:00 |
V5.UH |
+ V5.50 |
|
16:45 |
V5.S |
Four Gait |
|
VM.bane
Tid |
Kod |
Gren |
|
08:00 |
P1 |
Pace Race 250m |
|
|
P1 |
Pace Race 250m |
|
08:40 |
P3 |
Pace Race 150m |
|
|
P3 |
Pace Race 150m |
|
09:00 |
V2.J |
Four Gait (Group) |
|
09:50 |
V2.URS |
Four Gait (Group) |
|
12:00 |
F2 |
Five Gait (Group) |
|
12:30 |
F1 |
Five Gait |
|
13:00 |
Paus
( 30 minuter )
|
|
|
14:00 |
V1.J |
Four Gait |
|
15:00 |
V1.S |
Four Gait |
|
16:00 |
T4 |
Loose Rein Tölt (Group) |
|
16:30 |
V2.J |
Four Gait (Group) |
|
17:00 |
V2.URS |
Four Gait (Group) |
|
17:30 |
P2 |
Pace Race 100m (flying start) |
|
|
P2 |
Pace Race 100m (flying start) |
|
18:30 |
Kostymetølt
( 60 minuter )
|
|
|
19:30 |
Salg |
Salgshester |
|
VM.bane
Tid |
Kod |
Gren |
|
08:00 |
P1 |
Pace Race 250m |
|
|
P1 |
Pace Race 250m |
|
08:40 |
P3 |
Pace Race 150m |
|
|
P3 |
Pace Race 150m |
|
09:00 |
V2.URS |
Four Gait (Group) |
|
09:30 |
T3.J |
Tölt (Group) |
|
10:00 |
T8.S |
Tölt |
|
10:20 |
T1.URS |
Tölt |
|
10:40 |
T1.J |
Tölt |
|
11:10 |
F2 |
Five Gait (Group) |
|
11:45 |
Paus
( 30 minuter )
|
|
|
12:15 |
F1 |
Five Gait |
|
12:45 |
V5.B |
Four Gait |
|
13:15 |
T3.URS |
Tölt (Group) |
|
13:45 |
V2.J |
Four Gait (Group) |
|
14:15 |
V5.S |
Four Gait |
|
14:45 |
V1.S |
Four Gait |
|
15:15 |
V1.J |
Four Gait |
|
15:45 |
V5.J |
Four Gait |
|
16:15 |
V2.URS |
Four Gait (Group) |
|
Sidan updaterad kl. 13:22:22 den 19 apr. 2024